Realizace zahrad a jejich částí. Zakládání zahrad soukromých i firemních. Návrhy zahrad. Zahradní trávníky a jezírka. Konzultace a rozpočet zdarma! Zakládání trávníků – zahradní trávníky, zakládání a údržba trávníků – Zahrady Brada

Zahradní trávník

Zakládání trávníků i jejich údržba mohou být celkem snadnou záležitostí při dodržení několika základních zásad, které uvádíme níže. Na zakládání trávníků a jejich následný růst není potřeba v našich krajích většinou žádná další zemina nebo substrát. Při dobrém zpracování půdy, drobným zásahům dle potřeby a trochu péče po založení trávníku, může být výsledek velmi dobrý. Poradíme Vám s následnou péčí tak, aby zahradní trávník byl pro Vás potěšením a ne trápením a nekonečnou prací.

Kontaktujte nás, přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma, jelikož je nutné před realizací vidět mikroklimatické podmínky místa pro budoucí trávník. Také je vhodné si promluvit o možnostech realizace, o Vašich požadavcích, optimalizovat výdaje, apod. Po této konzultaci u Vás na pozemku, Vám zdarma vypracujeme nákladový rozpočet ještě než schválíte realizaci. Spolupracujeme dlouhodobě s dodavateli materiálů a dokážeme Vám proto nabídnout přijatelnější ceny těchto materiálů, než jaké byste našli v obchodech.

Trávník na zahradě – Jaký trávník?

Pokud budete zakládat nový trávník na zahradě, je potřeba se nejdříve rozhodnout, jaký si přejete typ trávníku a jak jej budete využívat. Trávníků je mnoho druhů, od nízko sečených (sportovních), po vysoké luční směsi složené dle specifičnosti místa, např. orientaci, nadmořské výšky, půdních podmínek, vodních podmínek, apod. Výběr travního osiva je proto velice důležitý. Trávník se pak dokáže přizpůsobit vašim potřebám a dokonale podtrhne Váš životní styl. Krásný trávník je důležitým prvkem zahrady a může velmi zásadně zlepšit estetický dojem z životního prostoru kolem vašeho domu.

číst dále

Nízký zahradní trávník

Zakládání trávníků jako nízko sečený trávník je velice estetickou částí zahrady a při vhodné péči dodává zahradě tolik potřebnou barevnost a kontrast s kvetoucími záhony, kameny, solitéry, apod. U těchto typů trávníků je velice důležitá celosezónní péče, která se však dá zajistit jednoduchou aplikací vhodných hnojiv a nastavení vodního režimu (sklon terénu, expozice, dodatečným zavlažováním, apod). Dále se provádí nejrůznější prořezávání trávníku za účelem jeho provzdušnění, zlepšení vzlínání vody i zlepšení příjmu živin.

Realizace zahrad