Realizace zahrad a jejich částí. Zakládání zahrad soukromých i firemních. Návrhy zahrad. Zahradní trávníky a jezírka. Konzultace a rozpočet zdarma! Cestička na zahradě – chodníky z kamene – cesty v zahradě – stavby cestiček

Zahradní cestičky

Cestička na zahradě může být provedená např. jako sypaná cestička se subtilními obrubami nebo jako kamenné šlapáky zapuštěné do terénu. Tato cestička na zahradě ze štípaného kamene může být položena do trávníku, nebo např. uložena do kačírku nebo štěrku. Na fotografiích níže je realizace cestičky v zahradě mezi brankou a domem. Dále je vidět naše realizace cestičky v zahradě rovnou v trávníku. Kořeny trávníku kameny v cestičce zpevní natolik, že se po zapojení trávníku ani nehnou. Kontaktujte nás, přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma. Po této konzultaci u Vás na pozemku, Vám vypracujeme nákladový rozpočet, abyste viděli ceny za naše služby, ještě než schválíte realizaci.

Cestička na zahradě

Nejčastější variantou této lineární stavby, je cestička zasazena do trávníku. Taková cesta působí v zahradě velice přirozeně a její pořizovací cena je výrazně menší, než u „klasického“ chodníčku. V případě nově založeného trávníku je cestička plně funkční ve chvíli, když je tráva vzrostlá a cestičku zpevní natolik, že není znatelný pohyb jednotlivých šlapáků při běžném využívání. Naše rada na závěr – v horkých letních dnech, kdy na kameny žhne slunce, je dobré trávník kolem cestičky více zavlažovat, aby nevysychal kvůli akumulovanému teplu v kamenech.

Chodník z kamene

Kvalitně postavená cestička z krásných nášlapných kamenů linoucí se zahradou potěší člověka jak funkčností (váš trávník bude bez vyšlapaných cestiček), tak svou estetičností. Pokud se jedná o stavbu cestičky na zcela nové zahradě, je třeba si dobře rozmyslet, jak cestu vést. Na starší zahradě bývají lidmi přirozeně využívané cesty znatelné, a tak je stačí kopírovat.

Cestička  může být vytvořena z dobře ošetřeného dřeva, ale častější variantou použitého materiálu je kámen. Dnes je na trhu k dostání kámen z různých koutů světa, všemožných barevných variant. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného kameniva, aby stylově ladil se zahradou i domem, či chatou. Obzvláště pokud se jedná o nově zakládanou zahradu, může být obtížné si představit všechnu nově vysazenou vegetaci a jak bude vypadat za několik let.

Realizace zahrad