Realizace zahrad a jejich částí. Zakládání zahrad soukromých i firemních. Návrhy zahrad. Zahradní trávníky a jezírka. Konzultace a rozpočet zdarma! Výsadba rostlin

Materiál do záhonů

Výplňové materiály do záhonů je nutné zvážit, a to z hlediska jak estetického, tak praktického. Kůra, štěrk či písek pak vytvoří vhodný přechod mezi dlažbou, trávníkem nebo ostatní zelení.

Kůra a štěpka – jedná se o mulčovací kůru většinou z jehličnanů. Může být buď jednodruhová nebo namíchaná. Bývá upravená drcením, někdy i barvením (ta však může působit kýčovitě). Přírodní hnědá kůra splyne s prostředím a rostlinami, je voňavá a přirozená. Nevýhodou je její omezená životnost – působením vody a slunce se postupně rozpadá, a proto se musí pravidelně doplňovat.

Kámen – trvalé řešení představují kameny a štěrk, které lze sehnat v různých barvách a velikostech. Nejvhodnější je použít “místní” kámen, jelikož působí přirozeně. Nevýhodou je, že se mezi kameny či oblázky nezbavíte náletových plevelů (je nutné jejich výskyt pravidelně kontrolovat a případně použít vhodný herbicid). Pokud nechcete používat chemii, lze plevel zlikvidovat např. horkou vodou.

Štěrk – kámen menší velikosti, má ostré hrany, a může být bílý, krémový, šedý i hnědý. Štěrk, kačírek (kulatý kámen) nebo i kameny jsou velice vhodné do okolí zahradních jezírek. Uplatní se také jako alternativa betonových ploch – cestičky v zahradě, stání pro auto.

V první řadě si promyslete, co byste chtěli v zahradě opravdu mít, na co se chcete se zalíbením dívat. Při výběru zohledněte i styl celé zahrady, již použitý materiál, různé stavební prvky atd.

Realizace zahrad