Realizace zahrad a jejich částí. Zakládání zahrad soukromých i firemních. Návrhy zahrad. Zahradní trávníky a jezírka. Konzultace a rozpočet zdarma! Jezírková folie – Pokládka jezírkové folie – položení folie z PVC – zakládání jezírek

Pokládka jezírkové fólie

Pokládka jezírkové fólie a pokládka geotextilních podložek následuje po navržení tvaru budoucího jezírka, hrubých výkopových pracích, ručním vyhlazení a dotvarování jámy a někdy i vysypání pískem.  My používáme  PVC fólie různých barev, které se nám v minulosti již osvědčily při stavbách menších, i větších nádrží (pracuje se z tloušťkou fólie). Je to nejpoužívanější varianta, ne však jediná. Jezírková fólie se svou relativně nízkou cenou a celkem snadnou manipulací je tedy tou nejlepší volbou. Jezírkové fólie se dají objednat již v požadovaném rozměru, nebo v pásech různých šířek. Co se týče tloušťky jezírkových fólií PVC – je to jednoduché: čím větší hloubka a zátěž, tím tlustší fólie. Čím tlustší, tím dražší.

Jezírková fólie – pokládka

realizace zahrad Když je jáma na budoucí jezírko připravena, můžeme začít s pokládkou. PVC fólie jsou docela těžké (m2 váží více než 1 kg). Je to práce, kterou by opravdu měla dělat odborná firma a tím spíše, pokud se bude svařovat. Tyto firmy mají adekvátní vybavení. Profesionální svařovací pistole, kterou používáme my, svařuje neporovnatelně lépe než pistole na trhu běžně dostupné. Po pokládce a napuštění jezírka je třeba udělat u hladiny rysku a počkat přes noc. Ráno je vidět, jak vše dopadlo. Poté se dá přistoupit k montáži filtrací a pokládce kamenů i výsadbě rostlin.

Stavby jezírek na klíč

Zahradnické služby Realizujeme okrasná jezírka koupací jezírka na klíč již mnoho let. Kontaktujte nás, přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma.  Před realizací je vhodné vidět mikroklimatické podmínky místa a také si promluvit o možnostech realizace, o Vašich požadavcích, optimalizovat výdaje, apod. Poté Vám zdarma vypracujeme nákladový rozpočet, abyste viděli ceny za naše služby, ještě než schválíte realizaci. Spolupracujeme dlouhodobě s dodavateli materiálů a dokážeme Vám proto nabídnout přijatelnější ceny těchto materiálů, než jaké byste našli v obchodech.

Montujeme také součásti jezírek, jako jsou pokládky fólií, elektroinstalace (časové spínače, apod.), filtrace, potůčky, fontánky, pítka na vodu, apod. 

Zahradní jezírkové fólie se vyrábějí z různých materiálů a v různých tloušťkách a barevných provedeních. U koupacích jezírek se ovšem používají jiné dimenze materiálů z důvodu odlišného zatížení fólie. Barvy a povrchové struktury jsou již v dnešní době na vysoké úrovni. Můžete mít fólii od bílé, po černou barvu s nejrůznější povrchovou úpravou od hladké, po strukturu a barvu kamínků (kačírku).

Realizace zahradního jezírka