Realizace zahrad a jejich částí. Zakládání zahrad soukromých i firemních. Návrhy zahrad. Zahradní trávníky a jezírka. Konzultace a rozpočet zdarma! Stavba zahradního jezírka – zakládání jezírek na zahradě – jezírka

Stavíme zahradní jezírko

Stavba zahradního jezírka vyžaduje, aby sklony svahů mezi zónami byly mírné. Pokud chceme nebo nás prostor donutí k svislým pravým úhlům, je dobré, když stěny vyzdíme nebo vymažeme jílem či cementem tak, abychom zabezpečili svah a ten se nesesunul (stěna uvnitř jezírka po napuštění bývá hladší). Pokud zem na pozemku kolem budoucího jezírka není rostlá, doporučujeme vyzdění stávajících stěn jezírka (stává se to ovšem VELMI zřídka).

Výkop jezírka

Při výkopových pracích se postupuje od hrubšího výkopu (mechanizace) k jemnému ručnímu dotvarování svahů a zón a vymazání jámy tak, aby zahradní jezírko bylo pečlivě vyčištěno. Zem z výkopu při stavbě zahradního jezírka se často používá na dotváření okolí jezírka (skalky, potůčky, navýšení zadní pohledové strany…). Po vykopání hrubé jámy se doporučuje den – dva počkat, aby bylo jasné, že do jámy nevzlíná voda. Dalším krokem je tedy jemné vymodelování jámy. Na dno a boky jámy se doporučuje vysypat písek, osobně bych takové řešení prováděl pouze v případě, že zemina obsahuje větší množství kamenů, či jiných fragmentů, které hrozí, že protrhnou fólii. Při našich realizacích jako „vystýlku“ používáme geotextílii 500g/m2 na dno, 300g/m2 na svahy a podle hloubky a již zmíněných ostrých fragmentů  vrstvy geotextílie přidáváme. Po pečlivé pokládce geotextilie se již přistoupí k pokládce fólie (my používáme PVC v různých barvách).

Realizace zahradního jezírka