Realizace zahrad a jejich částí. Zakládání zahrad soukromých i firemních. Návrhy zahrad. Zahradní trávníky a jezírka. Konzultace a rozpočet zdarma! Okrasné záhony, výsadby v zahradě, zakládání záhonů,sázení rostlin

Okrasné záhony a skalky

 Okrasné záhonyskalky a vyvýšené záhony květin, ale i nejrůznější drobné vodní plochy, či potůčky mohou vytvořit efektní a poutavou dominantu zahrady. Zahradu je nutné navrhnout dopředu a při realizaci se držet plánu, vyhneme se tak jisté nekoncepčnosti to platí pro okrasné záhony dvojnásob. Více různých dominant by v zahradě mohlo působit spíše rušivě, než efektně. Střídmě zvolená dominanta např. okrasné záhony dotažená do konce jak stavebně, tak esteticky, může naopak posunout zahradu na vyšší úroveň. Vždy je třeba mít na paměti co je při následné údržbě v mých silách. Kontaktujte nás, prvotní konzultace na místě budoucích výsadeb je pro nás důležitá a proto přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma. Po této konzultaci u Vás na pozemku, Vám zdarma vypracujeme nákladový rozpočet, abyste viděli ceny za naše služby, ještě než schválíte realizaci.

Aby kameny které dopravíme na pozemek, nabyly jen navrstvenou hromadou kamenů, je nutné postupovat podle několika pravidel. Kameny by nejlépe měly pocházet z širšího, nebo nejlépe bližšího okolí domu. Není dobré míchat více barev a druhů hornin. Vaše skalka by měla jaksi přirozeně splynout s okolní přírodou. Na rovinatějších zahradách by tato terénní nerovnost měla vybíhat pozvolna a měla by mít pozvolnější pohledovou stranu. Na svažitějších pozemcích jsou efektnější a esteticky výhodnější důmyslné teráskovité záhonky s kameny a skalničkami jako na skalkách.

Skalky

Skalničky

Skalničky už svým vzezřením bývají drobné rostlinky a už proto je vhodné je pěstovat na vyvýšených záhoncích. Skalničky pocházejí ze svažitých kamenitých terénů a už proto jsou skalky jejich přirozenějším stanovištěm. Skalky umožňují dobré odvodnění a poskytují skalničkám vhodný prostor ve kterém se rostlinkám dobře daří. Skalky mohou mít nejrůznější tvary od kolmých zídek využívajících svahování terénu, po lehce vyvýšené záhony na rovinatých zahradách.

Skalky svou úpravou a výsadbou často napodobují část horské nebo skalní přirozené kompozice. Někdy jsou součástí doplňky evokující např. stepní krajinu, vřesoviště, rašeliniště, menší vodní plochy, apod. Skalka je však jednou z nejnáročnějších úprav, a to jak z hlediska jejího založení, tak i její údržby. Pokud však je vhodně zasazena do terénu, vytvoří jeden z nejkrásnějších a nejpůsobivějších prvků na zahradě.

Realizace zahrad