Stavíme zahradní jezírko

Stavba zahradního jezírka

Zahrady Barda Stavba zahradního jezírka vyžaduje, aby sklony svahů mezi zónami byly(svahování) mírné. Pokud chceme, nebo nás prostor donutí k svislým pravým úhlům je dobré, když stěny vyzdíme nebo vymažeme jílem či cementem tak, abychom zabezpečili svah a ten se nesesunul (stěna uvnitř jezírka po napuštění bývá hladší). Pokud zem na pozemku kolem budoucího jezírka není rostlá, lze již vyzdění pro zahradní jezírko doporučit (stává se to ovšem VELMI zřídka).

Při výkopových pracích se postupuje od hrubšího výkopu (mechanizace) k jemnému ručnímu dotvarování svahů a zón a vymazání jámy tak, aby zahradní jezírko bylo pečlivě vyčištěno. Zem z výkopu při stavbě zahradního jezírka se často používá na dotváření okolí jezírka (skalky, potůčky, navýšení zadní, pohledové strany…). 

 

Výkop jezírka

realizace zahrad Po vykopání hrubé jámy se doporučuje den – dva počkat aby bylo jasné, že do jámy nevzlíná voda. Dalším krokem je tedy jemné vymodelování jámy, jak bylo uvedeno výše. Na dno a boky jámy se doporučuje vysypat písek, osobně bych takové řešení prováděl pouze v případě, že zemina obsahuje větší množství kamenů, či jiných fragmentů, které hrozí, že protrhnou fólii. Při našich realizacích jako „vystýlku“ používáme geotextílii 500g/m3 na dno , 300g/m3 na svahy  a podle hloubky a již zmíněných ostrých fragmentů  vrstvy geotextílie přidáváme. Po pečlivé pokládce a slepení geotextilie se již přistoupí k pokládce fólie (my používáme PVC v různých barvách).

 

Realizace zahradních jezírek

Realizujeme okrasná jezírka koupací jezírka  na klíč již mnoho let. Kontaktujte nás, přijedeme na první konzultaci k vám zdarma.  Před realizací je vhodné vidět mikroklimatické podmínky místa a také si promluvit o možnostech realizace, o vašich požadavcích, optimalizovat výdaje, apod. Poté vám zdarma vypracujeme nákladový rozpočet, abyste viděli ceny za naše služby, ještě než schválíte realizaci. Vzhledem k  tomu, že jezírka jsou náročná na materiál spolupracujeme dlouhodobě s velkoobchody a dokážeme vám nabídnout přijatelné  ceny materiálů, než jaké byste našli v obchodech.

Zahradnické služby:

Soukromé zahrady  Veřejná zeleň  Plošné úpravy terénu  Terénní nerovnosti a skalky  Okrasná jezírka  Koupací jezírka  Okrasné trávníky nízko sečené  Okrasné luční trávníky vysoké  Osazovací plán a nákladový rozpočet  Terasy  Ploty  Pergoly a altány  Můstky a ostatní dřevostavby  Střih živých plotů  Střihy a řezy ovocných dřevin  Rizikové kácení  Ořezy dřevin  Chodníčky a cestičky v zahradě

 

 

Comments are closed