Zakládání trávníků – zahradní trávník

Zakládání trávníků

Zahrady Barda  Zakládání trávníků i jejich údržba mohou být celkem snadnou záležitostí při dodržení několika základních zásad, které uvádíme níže. Na zakládání trávníků a jejich následný růst není potřeba v našich krajích většinou žádná další zemina nebo substrát. Při dobrém zpracování půdy, drobným zásahům dle potřeby a trochy péče po založení trávníku, může být výsledek velmi dobrý. Poradíme vám s následnou péčí tak, aby zahradní trávník byl pro vás potěšením a ne trápením a nekonečnou prací. Kontaktujte nás, přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma. Po této konzultaci u Vás na pozemku, vám zdarma vypracujeme nákladový rozpočet, abyste viděli ceny za naše služby, ještě než schválíte realizaci. Provádíme též následnou péči jako je sekání trávy (i vysoké), provzdušnění (vertikutace), hnojení apod.

Zahradní trávníky – jaký trávník?

 

Zahradnické služby Pokud budete zakládat nový trávník na zahradě, je potřeba se nejdříve rozhodnout, jaký typ trávníku chcete a jak jej budete využívat. Trávníků je mnoho druhů, od nízko sečených (sportovních), po vysoké luční směsi složené dle specifičnosti místa, např. orientaci, nadmořské výšky, půdních podmínek, vodních podmínek apod. Výběr travního osiva je proto velice důležitý. Trávník se pak dokáže přizpůsobit vašim potřebám a dokonale podtrhne váš životní styl. Krásný trávník je důležitým prvkem zahrady a může velmi zásadně zlepšit estetický dojem z životního prostoru kolem vašeho domu.

číst dále

 

Realizace trávníku

realizace zahrad Založení trávníku Plzeň-město. Realizace setého trávníku na speciální trávníkový substrát. Pokládka cestička ze štípaného kamene. Realizace okrasných výsadeb.

 

Nízko sečený trávník

Zahradnické služby Zakládání trávníků jako nízko sečený trávník je velice estetickou částí zahrady a při vhodné péči dodává zahradě tolik potřebnou barevnost a kontrast s kvetoucími záhony, kameny, solitéry apod. U těchto typů trávníků je velice důležitá celosezónní péče, která se však dá zajistit jednoduchou aplikací vhodných hnojiv a nastavení vodního režimu (sklon terénu, expozice, dodatečným zavlažováním apod). Dále se provádí nejrůznější prořezávání trávníku za účelem jeho provzdušnění, zlepšení vzlínání vody i zlepšení příjmu živin.

Zahradnické služby:

Soukromé zahrady  Veřejná zeleň  Plošné úpravy terénu  Terénní nerovnosti a skalky  Okrasná jezírka  Koupací jezírka  Okrasné trávníky nízko sečené  Okrasné luční trávníky vysoké  Osazovací plán a nákladový rozpočet  Terasy  Ploty  Pergoly a altány  Můstky a ostatní dřevostavby  Střih živých plotů  Střihy a řezy ovocných dřevin  Rizikové kácení  Ořezy dřevin  Chodníčky a cestičky v zahradě

Comments are closed