Realizace zahrad a jejich částí. Zakládání zahrad soukromých i firemních. Návrhy zahrad. Zahradní trávníky a jezírka. Konzultace a rozpočet zdarma! Realizace zahrad Plzeň

 

Plán zahrady

Než začnete kreslit tvary Vaší budoucí zahrady, dejte si čas a rozmyslete si zásadní otázku: „co vlastně má zahrada Vám a Vaší rodině poskytovat“? Bývá dobré vytvořit si odstup a otupit počáteční nadšení, uplatnit zdravý selský rozum a naplánovat zahradu, kterou skutečně potřebujete. Do konceptu Vaší budoucí zahrady je potřeba zakomponovat potřeby všech členů rodiny. Někdo by se rád koupal, další nemá rád chlórovanou vodu a bazén = koupací jezírko a podobně.

Plán zahrady – postup prací

Je možné, že všechny části Vaší zahrady nebudete moci realizovat hned, je ale důležité, vytvořit si přesný plán a při realizaci zahrady se ho také držet. Výsledkem bude stylová zahrada splňující všechny Vaše požadavky. Návrh zahrady bude tedy jednoznačně záviset na Vašich požadavcích, Vašem životním stylu, estetickém cítění a v neposlední řadě na interiéru domu tak, aby zahrada byla Vaším prodlouženým domovem.

Plán zahrady – umístění zahrady

Jeden z nejdůležitějších vlivů na Váš návrh bude mít umístění zahrady – město, venkov, předměstí…Jinak bude asi vypadat zahrada na střeše moderního domu uprostřed Plzně  a na druhé straně např. ovocno-zeleninová zahrada venkovského typu někde v Pošumaví.

Dalším  důležitým  vlivem je orientace do světových stran – to bývá již řešeno při stavbě domu, ale je nutno zohlednit prosvětlení a přímý úpal sluncem a naopak stinné a chladnější severní strany z hlediska pobytu na zahradě a rostlinné skladby. To se týká jak výsadeb v záhonu, tak samotného trávníku.

Zahrada – vlastnosti půd

Dále druh a vlastnosti půd jako je kyselost, zrnitost, obsah humusu a vodní podmínky (zálivka, vodní plochy v zahradě a jejich vliv na mikroklima zahrady).

Nejdůležitějším parametrem, jak bylo již uvedeno, jsou ale Vaše požadavky a způsob využívání. Vše ostatní se dá (samozřejmě do určité míry) ovlivnit.

Přejeme Vám, aby se  Váš záměr skutečně vydařil a ve své zahradě jste strávili radostné chvíle s rodinou a přáteli a chvíle ztišení a relaxace tak potřebné v našem uspěchaném světě.

Zahrady Brada