Realizace zahrad a jejich částí. Zakládání zahrad soukromých i firemních. Návrhy zahrad. Zahradní trávníky a jezírka. Konzultace a rozpočet zdarma! Osázené nádoby – jarní truhlíky – rostliny do truhlíku – sázení truhlíků

Osázené nádoby

Osázené nádoby

okrasné výsadby

Osázené nádoby zkrášlují exteriér domu. Éře sušení prádla v oknech a na balkónech již odzvonilo a naše balkóny, terasy a okna se stávají malými květinovými ráji. Osázené nádoby, pěstování rostlin v truhlících, květináčích a různých jiných nádobách je ideální právě pro ty, kteří nemají vlastní zahradu, ale chtějí mít na očích alespoň kousek přírody.

Truhlíky, květináče a jiné

Osázené nádoby nám na našich balkónech či terasách vytvoří vytvoří kouzelná zákoutí, kam se rádi budeme vracet a posedět si ve stínu bujné květeny bude pro nás tou pravou relaxací.  Samozřejmě do každé nádoby a pro každé místo jsou vhodné jiné rostliny. Nádoby nám taktéž umožní pěstovat rostliny, které by v otevřeném prostoru zahrady neprospívaly.

Podzimní truhlíky

okrasné výsadby

Zahradnické služby

Pro někoho symbolizuje podzimní čas melancholické loučení s životem na zahradě, jiný v něm vidí symbol hojnosti. V produkční zahradě dozrává ovoce – hrozny, hrušky, jablka, své plody odevzdávají ořešáky. V okrasné zahradě dozrávají tobolky, bobule a další plody, vybarvují se listy před opadem a z okrasných záhonů vystupují trsy pozdně kvetoucích trvalek. Mezi ně patří např. jiřiny, chryzantémy, modrý olověnec, podzimní oměj, zlatobýl, vřes, ale i kvetoucí traviny. 

Ti, co se nemohou „kochat“ vlastní zahrádkou, si mohou alespoň osázet truhlíky, různé nádoby, staré nádobí (hrnce, pekáče, apod.) nebo proutěné košíky.  K nejčastěji používaným rostlinám patří již zmíněné chryzantémy, vřesy, vřesovce nebo také stálozelené trvalky (např. hebe). Osázené nádoby je možné doplnit dalšími různými přírodninami, např. šípky, různými bobulemi, větvičkami s barevným listím nebo s různými plody, kukuřicí, mini dýněmi, apod.

Vřes

Vřes

lidově nazývaný břes, břasa, erika, řes, jindavec, chvojčina, břesňák, hnidavec, hyndavec, modrý rozchod nebo suchotiny.Vřes je nízkorostoucí keř dorůstající 20 – 50 cm výšky, vzácně i 1 m. Je rozšířen v mnoha zemích Evropy a Malé Asie. Roste v kyselých půdách na výsluní a polostínu. Je převládající dřevinou na vřesovištích a rašeliništích v Evropě až po Turecko a Povolží a také v severozápadní Africe a v některých bažinných porostech a kyselých borových a dubových lesích. Je odolný k okusu a regeneruje po občasných požárech.Vřes, oddělujeme od blízce příbuzných vřesovců, a to na základě květu, který je u vřesu pětičetný, u vřesovců čtyřčetný.

Vřes kvete v pozdním létě růžově nebo růžovofialovou barvou, ale občas najdeme i bíle kvetoucí rostliny. Uschlý květ na kultivarech i po odkvětu zůstává na rostlině a vede k zajímavým dekorativním efektům.

Chryzantéma

Zahradnické služby

Chryzantéma neboli listopadka, někdy nazývaná též jako dušička, pochází z čeledi hvězdnicovitých, původem z Číny a Japonska, kde jsou tyto květiny velmi oblíbené. Chryzantéma se dostala např. na japonskou královskou pečeť. Kvete na konci podzimu, anebo začátkem zimy a její květy mají mnoho různých barevných odstínů. Díky této květině se prodlužuje pestré období našich zahrad i bohatě kvetoucí výzdoba podzimních truhlíků a nádob na terasách. Slouží i jako pestrá pokojová dekorace v květináčích i ve vázách. Chryzantéma se stala symbolem barevného podzimu.

 

 

Jarní truhlíky

Po studeném a šedivém období zimy nás konečně čeká jaro. Slunce začíná pomalu hřát a mezi posledními zbytky sněhu prokukují první poslové jara. V přírodě se začíná vše probouzet k životu. Dny jsou delší a teplejší. Na stromech se objevují pupeny, rostliny začínají klíčit a růst. Ptáci přilétají z teplých krajin. Astronomické jaro začíná na severní zemské polokouli okamžikem jarní rovnodennosti. Vegetační jaro se však neřídí časem, ale teplotami. Počátek je dán nástupem období s průměrnými denními teplotami vzduchu nad 5 °C a jeho konec je dán dosažením průměrné denní teploty vzduchu 15 °C.

Jaro je spojováno s  jedním z nejkrásnějších svátků v roce, s Velikonocemi. Toto období probouzející se přírody nás inspiruje k veselé výzdobě interiéru i exteriéru a samozřejmě i k výrobě dárečků pro koledníky. V předjaří nemáme příliš široký výběr čím venkovní truhlíky osázet jako v  létě, vyrovná to však kombinace barev. Červené tulipány, doplněné např. bílými maceškami vykouzlí za vašimi okny malý ráj. Truhlíky můžeme dále doplnit např. dřevěnými nebo látkovými zápichy zvířátek či doplnit rozkvetlými větvičkami jívy, zlatice nebo kroucenou vrbou.

Zahradnické služby

Zahradnické služby:

Soukromé zahrady  Veřejná zeleň  Plošné úpravy terénu  Terénní nerovnosti a skalky  Okrasná jezírka  Koupací jezírka  Okrasné trávníky nízko sečené  Okrasné luční trávníky vysoké  Osazovací plán a nákladový rozpočet  Terasy  Ploty  Pergoly a altány  Můstky a ostatní dřevostavby  Střih živých plotů  Střihy a řezy ovocných dřevin  Rizikové kácení  Ořezy dřevin  Chodníčky a cestičky v zahradě