Pokládka jezírkové fólie

 Jezírková folie

realizace zahrad Pokládka jezírkové fólie a pokládka geotextilních podložek následuje po navržení tvaru budoucího jezírka, hrubých výkopových pracích, ručním vyhlazení a dotvarování jámy a někdy i vysypání pískem.  My používáme  PVC fólie různých barev, které se nám v minulosti již osvědčily při stavbách menších, i větších nádrží (pracuje se z tloušťkou folie). Je to nejpoužívanější varianta, ne však jediná. Jezírková folie se svou relativně nízkou cenou a celkem snadnou manipulací tedy tou nejlepší volbou. Jezírkové fólie se dají objednat již v požadovaném rozměru, nebo v pásech různých šířek. Co se týče tlouštěk jezírkových fólií PVC – je to jednoduché: čím větší hloubka a zátěž, tím tlustší fólie. Čím tlustší, tím dražší.

Jezírková folie – pokládka jezírkové folie

Když je jáma na budoucí jezírko připravena, můžeme začít s pokládkou. PVC fólie jsou docela těžké (m2 váží více než 1kg). Je to práce, kterou by opravdu měla dělat realizátorská firma a tím spíše, pokud se bude svařovat. Tyto firmy mají adekvátní vybavení. Profesionální svařovací pistole kterou používáme my, svařuje neporovnatelně lépe než pistole na trhu běžně dostupné. Po pokládce a napuštění jezírka je třeba udělat u hladiny rysku a počkat přes noc. Ráno je vidět, jak vše dopadlo. Poté se dá přistoupit k montáži filtrací a pokládce kamenů i výsadbě rostlin.

 

Stavby jezírek na klíč

Zahradnické služby Realizujeme okrasná jezírka koupací jezírka na klíč již mnoho let. Kontaktujte nás, přijedeme na první konzultaci k vám zdarma.  Před realizací je vhodné vidět mikroklimatické podmínky místa a také si promluvit o možnostech realizace, o vašich požadavcích, optimalizovat výdaje, apod. Poté vám zdarma vypracujeme nákladový rozpočet, abyste viděli ceny za naše služby, ještě než schválíte realizaci. Vzhledem k  tomu, že jezírka jsou náročná na materiál spolupracujeme dlouhodobě s velkoobchody a dokážeme vám nabídnout přijatelné  ceny materiálů, než jaké byste našli v obchodech.

Zahradnické služby Montujeme také součásti jezírek, jako jsou pokládky fólií,elektroinstalace (časové spínače, apod.), gravitační i tlakové filtrace, potůčky, vodopádky, pítka na vodu, kašny, apod. Dodáváme též drobné dřevostavby, jako jsou altánky, terasy, mola a můstky přes potůčky nebo jezírka.

Zahrady Barda Zahradní jezírkové fólie se vyrábějí z různých materiálů a v různých tloušťkáchbarevných provedeních stejně tak, jako u okrasných jezírek. problematika výběru a technika pokládky jsou popsány ZDE. U koupacích jezírek se ovšem používají jiné dimenze materiálů z důvodu odlišného zatížení fólie jezera. Barvy a povrchové struktury jsou již v dnešní době na vysoké úrovni. Můžete mít fólii od bílé, po černou barvu s nejrůznější povrchovou úpravou od hladké, po strukturu a barvu kamínků (kačírku).

realizace zahrad

Comments are closed