Okrasná jezírka 

Realizujeme okrasná jezírka i jejich části (např. filtrace) na klíč. Před realizací je vhodné vidět mikroklimatické podmínky místa pro budoucí jezírko. Promluvíme si o možnostech realizace, o Vašich požadavcích, pokusíme se optimalizovat výdaje, apod. Poté Vám vypracujeme nákladový rozpočet, abyste viděli ceny za naše služby, ještě než schválíte realizaci. V odkazu reference jsou ukázky našich prací. Spolupracujeme dlouhodobě s dodavateli materiálů a dokážeme Vám proto nabídnout přijatelnější ceny těchto materiálů, než jaké byste našli v obchodech.

Kontaktujte nás, prvotní konzultace na místě je pro nás důležitá, a proto přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma.

Zakládání jezírek


Realizace jezírek – části

realizace zahrad Montujeme také součásti jezírek, jako jsou pokládky fólií, elektroinstalace (časové spínače, apod.), filtrace, potůčky, fontánky, pítka na vodu, apod. 

Údržba jezírek

Zahradnické služby Provádíme údržbu jezírek, čištění a řešení problémů kolem okrasných jezírek. Na naše realizace se můžete podívat ve fotogalerii nebo referencích. V odkazu „jezírka“ najdete postup stavby jezírka.

Stavba jezírka

Zahrady Barda První kroky při stavbě okrasného i koupacího jezírka na vaší zahradě budou stejné. Vodní prvky, které se mohou začlenit do většího prostoru při zakládání nové zahrady či zapojení vodní plochy při rekonstrukci stávající zahrady, skýtají celkově estetičtější výsledek a stanou se časem nejoblíbenější částí vaší okrasné zahrady.

Zahrady Barda Samozřejmě je třeba si rozmyslet nejdříve, kde bude jezírko umístěno (plocha často určí i tvar) a dále (pokud je dostatek místa) si rozmyslíme tvar. Tvar jezírka si nejlépe vyznačíme bílým pískem nebo pilinami. Používá se také zahradní hadice, se kterou se dá hýbat a můžete si vytvořit více tvarů, než se rozhodnete. Bývá zvykem zatlouci kolíky na místech pravých úhlů a ještě je vhodné před započetím stavby naznačit v takto vytvořeném půdorysu hloubky. To se provádí opět pískem, pilinami nebo hadicí. Vyznačí se tak mělčiny a hloubky.

Proč okrasná jezírka?

Zahradnické služby Okrasná jezírka byla již v historii velice oblíbeným prvkem v zahradách a tuto pozici si  stále udržují. Rybičky, nejrůznější rostliny, kameny, voda i tento biotop jako celek vnáší do zahrady nezapomenutelnou atmosféru a zkvalitňují Vaši zahradu. K okrasným jezírkům montujeme i různé druhy kvalitních filtrací, čerpadel, nejrůznějších doplňků a obslužné techniky, dle parametrů jezírka a přání zákazníka.

Fólie se vyrábějí v několika tloušťkách, materiálových a barevných provedeních. Různé druhy materiálů a barev se vybírají podle hloubky a způsobu využívání jezera (tloušťka) a podle druhu využití (barva a povrch). Vodních rostlin, kačírků a dekoračních kamenů je na trhu velmi mnoho druhů vhodných k nejrůznějšímu využití. Rostliny, kačírek a dekorační kameny jsou předmětem přípravných konzultací před zpracováním návrhu jezírka a jejich druhy jsou závislé na mnoha faktorech (způsob využití jezírka, míra zátěže, znečišťování, apod.).