Výsadby a záhony

Zahradní výsadby

Zahrady Barda sadby okrasné záhony jsou jedním z nejdůležitějších prvků v zahradě. Při plánování zahrady je třeba dobře si rozmyslet, jak budou tyto výsadby vypadat. Důležitých faktorů, které ovlivňují druhovou skladbu, je velmi mnoho. Výsadby vzhledem k možnostem, které v dnešní době již máme, můžeme však spoustu těchto faktorů ovlivnit (např. při zásadité půdě okyselit vhodným substrátem a poté vysazovat kyselomilné rostliny – azalky, vřesy….). Kontaktujte násprvotní konzultace na místě je pro nás důležitá a proto přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma. Po této konzultaci u Vás na pozemku, vám zdarma vypracujeme nákladový rozpočet, abyste viděli ceny za naše služby, ještě než schválíte realizaci výsadby.

 

Okrasné výsadby – rostliny na zahradu

 

realizace zahrad Existuje několik základních typů výsadby – od okrasných výsadeb minimální údržbou  až po funkční zeleninové výsadby, bylinkové, s drobným ovocem, apod.  V  našich zeměpisných šířkách existuje mnoho rostlin vhodných do záhonových výsadeb, a proto se tyto výsadby dají  skladbou rostlin  velice dobře ovlivňovat. Skladba rostlin ve výsadbách záleží také na několika faktorech, jako jsou expozice místa, vodní režim, propustnost a živinná bohatost půdy , ale i tyto faktory mohou být ovlivnitelné vhodnými zásahy. Výsledkem je, že si zákazník může vybrat z nepřeberného množství možností a je tudíž možné s  rostlinami v zahradě velice dobře pracovat.Realizace zahrad

Mulčování rostlin

realizace zahrad Jako mulč  u okrasných záhonů se v současné době používá nejčastěji  mletá kůra nebo štěpka – lze však použít i nejrůznější „alternativní“ materiály (např. kámen, různé druhy kačírku, půdopokryvných rostlin, apod.). Možností je opravdu mnoho… Samozřejmě dodáváme všechny dostupné rostliny v nejrůznějších kategoriích od bylin, po vzrostlé  alejové dřeviny. Snažíme se rostliny kombinovat tak, aby výsledek byl funkční a rozvíjející se kus přírody ve Vaší zahradě.

 

Okrasné výsadby a záhony

Zahradnické služby Častým požadavkem při realizaci okrasných záhonů bývá  menší následná údržba. Proto tyto záhony bývají opatřené nejrůznějšími  mulči  a textiliemi  proti prorůstání plevele.  Při těchto požadavcích na nenáročnou údržbu bývají ve výsadbách použity většinou nenáročné rostliny. Tyto okrasné záhony vzhledem k počtu druhů rostlin na našem trhu vypadají po výsadbě velmi pěkně. Mnoho našich  zákazníků si přeje také  rostliny neopadavé. Možností je mnoho. Velmi pěkné jsou například výsadby vysokých živých kvetoucích plotů vysázených tak, aby v průběhu roku stále nějaká část plotu kvetla nebo záhony trvalek v kačírku.

Do okrasných záhonů patří i zeleninové a bylinkové výsadby. Zeleninové a bylinkové záhony jsou určeny hlavně k pěstování bylinek, různých druhů ovoce a zeleniny. Někdy bývají zastrčeny v  rohu nebo různě odděleny od ostatních ploch v zahradě, ale i tyto záhony můžou působit velice pěkně.  Bylinkové záhony  mohou vypadat jako  záhony okrasné, nebo je doplňovat, ale mohou být podobné i skalkám, jako vyvýšené záhony s  kameny dřevem i dekoračními prvky.

číst dále

 

Kompost a jeho přínos v zahradě

Zahrady Barda Přes všeobecné mínění dnešní doby lze tvrdit, že veškeré rostlinstvo v zahradě bude dobře prospívat i bez umělých hnojiv. Toto platí i pro rostliny pěstované za účelem produkce plodů, tedy i ovoce a veškerá zelenina. Správně udržovaný kompost plně dostačuje pro hnojení na zahradách. Navíc se v něm zužitkuje bioodpad z kuchyně a zahrady (zbytky zeleniny, veškeré slupky, skořápky vajec, čaj, lupení, tráva apod).

Další důležitou pravdou vztahující se k našemu tématu je, že kompost a péče o něj nevyžaduje nějaké nezměrné úsilí. Přiměřená výživa rostlin je již dávno dána výměnou látek v přírodě. Nejdůležitější látky jako je např. voda, dusík, draslík aj. v přírodě již přirozeně kolují a při správném využití a podpoře těchto procesů (živočišné a rostlinné pletivo které odumře se při rozkladu uvolňuje na různé látky, např. dusík které jsou později využity rostlinstvem a dále opět živočichy…), můžeme dosáhnout kýženého efektu i v naší zahradě.                                                                                       

 číst dále

Zahradnické služby:

Soukromé zahrady  Veřejná zeleň  Plošné úpravy terénu  Terénní nerovnosti a skalky  Okrasná jezírka  Koupací jezírka  Okrasné trávníky nízko sečené  Okrasné luční trávníky vysoké  Osazovací plán a nákladový rozpočet  Terasy  Ploty  Pergoly a altány  Můstky a ostatní dřevostavby  Střih živých plotů  Střihy a řezy ovocných dřevin  Rizikové kácení  Ořezy dřevin  Chodníčky a cestičky v zahradě

Comments are closed