Pokládka travních koberců Boží Dar

Pokládka travních koberců – pokračování

realizace zahrad Pokládka travních koberců – realizace zahrady Boží Dar. Plošná úprava terénu strojem – vyrovnání a zpracování půdy jako podklad pod travní koberec. Pokládka travního koberce, válcování s následnou péčí – zálivka, hnojení. Provádíme též celkové  realizace zahrad, návrhy zahrad nebo jejich částí, ozeleňování  firemních objektů, veřejné výsadby apod. Dále provádíme údržbu a rekonstrukce zahrad a jejich částí. Realizujeme okrasná jezírka a koupací jezírka.

Zakládáme parkové i zahradní trávníky, okrasné záhony a skalky.  Stavíme drobné a dřevěné stavby v zahradě (terasy, pergoly, ploty ap.). Taktéž provádíme terénní úpravy drobnou i těžkou mechanizací. 

pokládka travních koberců

travní koberce

pokládka travních koberců

pokládka travního koberce

pokládka travních koberců

zakládání trávníků pokládkou

 

 

 

 

 

Zahrady Brada - pokládka trávníku

položení trávníku

Zahrady Brada - založení trávníku

rekonstrukce trávníku pokládkou

pokladka_travnich_kobercu_celkovy_pohled_1

travní koberce

 

 

 

 

 

Zahradnické služby Na Božím Daru byla realizována pokládka travních koberců, terénní úpravy, plošná úprava terénu, chemické odplevelení, výsadby svažitých záhonů, ruční pletí, okrasné jezírko, záhony s kůrou a výsadby dřevin.

 

trávníky Založení trávníku pokládkou  je samozřejmě finančně náročnější, ale svému uživateli poskytuje okamžitý efekt v podobě hotového trávníku. Na plné využívání, takto založeného trávníku je však potřeba 2-3 týdny počkat, než se zapojí kořenový systém.

 

Zahradnické služby Při vrstvení různých půd (zrnitost, obsah živin ap.) dochází také ke zhoršené vsákavosti a následnému vzlínání vody. Při našich schůzkách na různých zahradách vídáme velmi často problémy způsobené špatným založením trávníku a to i od odborných firem. Nejčastějším problémem je právě ono „vrstvení“, kdy se na stávající půdu prostě doveze substrát. Hezky to vypadá a dá se na tom vydělat. Majitelé, pokud jim to není jedno, potom neustále bojují s opakujícími se problémy s živinami, vodou a z chorob nejčastěji plísněmi. Trávník je světlý, u nízkých zaplevelený a nesnese zatížení.

Na to se navazují další vydání časová i finanční, což v případě trávníků opravdu není třeba. Při správném založení a pravidelné údržbě (dle typu trávníku) se vzrostlý trávník pouze seká, zalévá a občas hnojí. Není třeba postřiků, chemie na mech, apod. U nižších zahradních a více zatížených trávníků v zahradě přibude provzdušnění a vertikální řez (jaro, podzim).. Údržba má být hlavně pravidelná – u nízkých zahradních trávníků  zvláště pak sekání.Logo Zahrady Brada

Comments are closed