Péče o dřeviny

Péče o dřeviny – řez dřevin

Zahrady Barda O vysázené stromy je nutné se po určitou dobu starat, tzn. provádět speciální zásahy jako je řez dřevin, které jim umožní dosáhnout takového věku, kdy budou schopny samy odolávat nepříznivým vlivům, např. škůdcům nebo povětrnostním podmínkám. Řez dřevin je nevratným zásahem, a pokud je proveden nevhodným způsobem, může vést k trvalému poškození dřevin. Naše firma proto zajišťuje a provádí řezy okrasných stromů, řez a střih keřů, bezpečnostní a zdravotní ořezy a kácení stromů.Provádíme střih živých plotů, střih a řezy ovocných dřevin, ořezy stromů a kácení rizikových stromů.

Řez dřevin

Řez okrasných a užitkových dřevin

zahradnické služby

střih ovocných dřevin

péče o dřeviny

střih ovocných dřevin

Realizace zahrad, údržba

střih ovocných dřevin

realizace zahrad U okrasných stromů provádíme tyto řezy – udržovací, zakládací, speciální a likvidační. Udržovacím řezem zabezpečujeme funkčnost stromu, jeho dobrý zdravotní stav, vitalitu a provozní bezpečnost. Zakládací řez většinou provádíme při výsadbě stromů, a to pokud nebyla ve školce kvalitně zapěstovaná koruna. Jedná se o velmi důležitý řez, kterým ovlivňujeme budoucí růst a vývoj stromů.

údržba zahrad

střih ovocných dřevin

Zahradnické služby

ovocné stromy

 

Řez keřů

Zahradnické služby Pokud se keře úspěšně ujmou, umí se o sebe docela dobře postarat samy, tvoří listy, květy a plody. Abychom však dosáhli co nejlepšího, atraktivního a kvalitního vzhledu, musíme o většinu keřů pečovat, usměrňovat jejich růst a musíme je pravidelně provádět řez dřevin..

Péče o dřeviny

střih živého plotu

Zahradnické služby

střih živého plotu

Zahradnické služby

střih thují

Střih plotu kvetoucích keřů


Živý plot může být tvořen různými keři v jedné řadě. Na dolním obrázku je k vidění dvouletý živý plot tvořený různými kultivary keře Weigela florida a Spiraea vanhouteii. Výhodou takto složeného živého plotu je, že po opadání listí zůstává pestrobarevným, díky různému zbarvení kmínků u jednotlivých keříků a to i v zimě.

řez dřevin

 Zahradnické služby:

 

 

 

 

Comments are closed